Morten Udnæs og Lars Arne Skår fra Miles skal arrangere workshop om Cloud Computing på årets OOPSLA-konferanse, og i den forbindelse har Morten publisert en artikkel på InfoQ.
Her ønsker vi å rette søkelyset mot Cloud Computing og hva det egentlig er egnet for og hva man kan få ut av denne type tjenester. Som med alle andre nye teknologier opplever også Cloud Computing veldig stor interesse for tiden, og det er en viss risiko for at det blir brukt ukritisk, også på områder hvor det viser seg ikke å være så hensiktsmessig. Samtidig er det store gevinster å hente for de som klarer å ta det i bruk på en fornuftig måte.
På workshopen på OOPSLA har vi samlet et knippe gode fagfolk fra leverandører, utviklere og akademikere for å vurdere dagens tilstand og påvirke utviklingen slik at den faktisk adresserer problemstillinger som er relevante. Det er en rekke cloud aktiviteter på OOPSLA - vi skal blant annet kjøre 2 workshops, det vil være flere kurs på området, og Cloudcamp vil også kjøre sammen med våre workshops.

Skriv ut
Tvitre
Bokmerk